info‎ > ‎

Proč by mělo být kouření ilegální?

Kouření by v České republice mělo být ilegální! Proč? Protože to by byl jediný nepokrytecký způsob, jak s kouřením zatočit po úřednicku.
Jsem silný kuřák a jsem si vědom zdravotních rizik, kterým se vystavuji, cigarety si koupím i když krabička bude stát 500 Kč, ne tak často, ale koupím.
Pokud jsou v mém okolí malé děti, nekouřím. Pokud se mne dcery zeptají, co si myslím o kouření, jednoznačně jim řeknu, že se jedná o příšerný zlozvyk slabochů a budu jedině pyšný, když se mezi ně nikdy nezařadí, protože pro ně chci lepší budoucnost, než ranní kašel, rozklepané ruce a příšerný absťák, když si nezapálí.
Kdyby byly cigarety zařazeny mezi drogy, pochopil bych zákazy kouření. Ale v situaci, kdy si stát vezme svůj zásadní podíl na prodeji a ještě si troufne regulovat pravidla zákazy v privátních prostorách jakými jsou například restaurace, stává se tak prostým pasákem všech kuřáků srovnatelným jen s tlučením šlapky při předávání denní várky peněz.
Kdyby se opravdu někdo rozhodl, že kouření chce vymýtit, pak by zvedl daně na cigarety 10-100x a vybranou částku by věnoval na osvětu, jakákoli jiná cesta je špatná. Pokud nám to neobjasnila prohibice ve Spojených státech, pak už nevím co. Státní orgány by si měly ujasnit, zda by neměli uvalit vysoké daně a vzdělávat veřejnost místo vymýšlení nesmyslných zákazů, protože jediný účinek bude u mladé generace stejný jako u drog "je to zakázané, musím to zkusit", "nechutná mi to, ale ostatní se při tom tváří tak šťastně, tak to přežiju a budu in".
Vážení úředníci, vymýšlíte referenda na kdejakou hloupost (typicky Okamurovo ječení o uprchlících, kteří k nám nikdy ale opravdu nikdy nepřijdou) a když máte přemýšlet nad rozumnými zákony, řídíte se pravidlem "poturčenec horší turka".
Doufám, že jednoho dne se mladá generace zamyslí, vezme košťata a vymete celou úřednickou pakáž, která si obhajuje své malé postíky, jen aby nemusela pracovat.
Comments